Het gebied rond de Veluwe is enorm veelzijdig en er zijn tal van activiteiten te beleven. Er zijn diverse gezellige steden, dorpen en prachtige attractieparken en dierentuinen in de omgeving.
Op loopafstand van de camping ligt Natuurcentrum Veluwe. Het Natuurcentrum vormt het vertrekpunt van diverse excursies en belevenissen in de natuur. Vanuit het Natuurcentrum Veluwe worden er leuke doe-activiteiten in de natuur georganiseerd. Kom meer te weten over de landschappen en cultuur op de Veluwe.
Monkeytown Ede is een leuke binnenspeeltuin, waar kinderen tot 12 jaar kunnen klimmen, klauteren, rennen en springen. Ook voor de allerkleinsten (tot 4 jaar) valt er genoeg te beleven in de peuterhoek.
Duik in 8 miljoen liter water, ga op avontuur in de overdekte jungle en bewonder de gieren in onze woestijn! Beleef 45 hectare dierenpark in Burgers' Zoo! Burgers’ Zoo onderscheidt zich van andere dierenparken door zijn ecodisplays, waar grootschalig natuurlijke leefomgevingen zijn nagebouwd waar de bezoeker samen met de natuur en dier onderdeel van uitmaakt.
Een feestje voor de kids! Speeltuin de Korenbloem ligt in de Bloemenbuurt in Ede. Voor de toegang wordt een bijdrage van €1,00 gevraagd. Er worden regelmatig leuke activiteiten georganiseerd, kijk op de website van De Korenbloem voor meer info.
Speciaal voor de allerkleinsten heeft Natuurcentrum Veluwe iets leuks: een blotevoetenpad. Schoenen uit en met je blote voeten door de natuur struinen. Voel het verschil tussen een bodem van houtsnippers, zand, bosbodem, modder, bladeren of dennenappels. En kinderen die nog lang niet zijn uitgespeeld, maken meteen hun eigen voetafdruk, of ontdekken of ze net zo ver springen als een eekhoorn.
In Speelpark en Maisdoohof Voorthuizen valt véél te beleven! Maak een tripje met de helikoper, een ritje met de trein of pak de skelter. Neem een duik in het maiszwembad of dwaal rond door het maisdoolhof. Ben je verdwaald? Klauter dan omhoog in de toren, dat maakt het vinden van het juiste pad ietsjes makkelijker!
De Liberation Route laat u beleven wat zich in 1944 en 1945 afspeelde rondom Arnhem, Nijmegen en op de Veluwe. Op 49 locaties in de wijde omgeving liggen veldkeien, de zogenoemde luisterplekken. Op iedere luisterplek is een hoorspel te beluisteren over de indrukwekkende belevenissen van één of meerdere personen in de jaren 1944-1945. Bij de schaapskooi tegenover de camping is zo'n luisterplek.
Oog in oog staan met edelherten, reeën en wilde zwijnen is een bijzondere gebeurtenis. Helaas is de kans op een ontmoeting met dit wild zeer zeldzaam. In ieder geval moet men er vroeg voor uit de veren of juist tegen de schemer op pad gaan, de juiste plekjes weten en heel veel geduld hebben. Een grote kans om wild te zien is er vanaf de wildkansel De Hindekamp, op circa 2 kilometer afstand van het Natuurcentrum (Achter de camping). Wilt u een keer met een tocht mee? U kunt zich opgeven bij de receptie.
Tijdens uw vakantie golfen? Golfbaan Papendal of Golfbaan Heelsumse Veld zijn gelegen in de directe omgeving van Camping Zuid Ginkel. Golfbaan Papendal vindt u in Arnhem, op ca. 5 minuten rijden vanaf onze camping. Golfbaan Heelsumse Veld is gelegen in Heelsum, op ca. 10 minuten rijden vanaf onze camping. Reserveren is aan te raden, dat kan via onze receptie.